logo archiwum

Autor S.T.S
Tytuł Widzew łapie oddech
Podtytuł I liga zaprasza
Data wydania 2001.09.28
Dział gazeta/Sport
Artykuł w ROL Widzew łapie oddech


I liga zaprasza

Widzew łapie oddech

Dziś, jutro i w niedzielę rozegrane zostaną mecze 10. kolejki I ligi piłkarskiej. Najciekawiej zapowiadają się spotkania Pogoni Szczecin z Amicą Wronki i Wisły Kraków z Widzewem Łódź.

Amica poniosła przed tygodniem pierwszą porażkę w rozgrywkach, z Legią we Wronkach, i - jak mówi jej trener Mirosław Jabłoński - w Szczecinie będzie starała się odrobić trzy stracone punkty. Jest to możliwe, bo Pogoń znajduje się nadal w bardzo złej sytuacji. Piłkarze od kwietnia nie otrzymują premii, a od maja - pensji. Trener Mariusz Kuras podobnie.

Pierwszy mecz między tymi drużynami, na początku sierpnia we Wronkach, zakończył się remisem. Od tamtej pory sytuacja Pogoni znacznie się pogorszyła, natomiast Amica zajmuje pierwsze miejsce w swojej grupie. W Szczecinie nie zagra ukarany kartkami Tomasz Dawidowski, który strzelił już 5 bramek. Niepewny jest udział w meczu kontuzjowanego Mariusza Kukiełki. Pogoń wybiegnie bez Siergieja Szypowskiego, Piotra Dubieli, Pawła Skrzypka oraz Piotra Mosóra, który w tym sezonie jeszcze nie grał.

Wisła pokonała w czwartek Hajduka, więc tym bardziej powinna dać sobie radę z Widzewem. Ale nie jest to takie pewne. W sierpniu Widzew wygrał z Wisłą w Łodzi 3:2 dzięki dwóm golom byłego gracza Wisły, Mariusza Jopa, w ostatnich czterech minutach i w wyniku dwóch wyjątkowych błędów bramkarza Artura Sarnata. Nie zmieniło to sytuacji łodzian trenowanych przez krakowianina - Marka Kustę. W klubie nadal bieda, ale i pierwsze większe nadzieje. Prezes rady nadzorczej, Andrzej Pawelec, pokazuje się u boku Leszka Millera, który z kolei nie kryje swoich sympatii do Widzewa. Jest wyłącznie kwestią przypadku, że wczoraj Sąd Rejonowy w Łodzi oddalił wniosek jednego ze 154 wierzycieli SPN Widzew SSA o upadłość klubu. Widzew zobowiązał się zapłacić kolejną ratę do końca roku. Jak powiedział prezes Widzewa, Andrzej Wojciechowski, klub wychodzi na prostą, zamierzają go wspomóc finansowo poważne firmy. A to już nie jest przypadek. S.T.S.

10. KOLEJKA

GRUPA A. - Piątek: Górnik Zabrze - Odra Wodzisław (19.00, transmisja Canal+) - Sobota: Zagłębie Lubin - KSZO Ostrowiec (16.00) - Niedziela: Wisła Kraków - Widzew Łódź (14.30, transmisja Canal+), GKS Katowice - Polonia Warszawa (16.00)

GRUPA B. - Sobota: Pogoń Szczecin - Amica Wronki (15.30), Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp. - RKS Fameg Radomsko (16.00) Stomil Olsztyn - Śląsk Wrocław (16.00) - Niedziela: Legia Warszawa - Ruch Chorzów (17.00)