logo archiwum

Autor Krzysztof Guzowski
Tytuł Informacje
Podtytuł PIŁKA NOŻNA
Data wydania 1998.01.10
Dział gazeta/Gazeta


PIŁKA NOŻNA

Informacje

Wytwórnia Klejów i Zapraw Budowlanych spółka cywilna "Atlas", mająca główną siedzibę w Łodzi, zawiadomiła o ustaleniach, jakie zapadły w Gdańsku podczas rozmów z prezesem klubu piłkarskiego ŁKS Łódź, Antonim Ptakiem.

Treść komunikatu jest następująca: "Dzisiaj, tj. 9 stycznia, w Gdańsku doszło do spotkania prezesa I-ligowego klubu ŁKS, Antoniego Ptaka, z wiceprezesem Wytwórni Klejów i Zapraw Budowlanych ATLAS z Łodzi, Romanem Rojkiem. Obaj panowie dyskutowali o możliwych formach wsparcia łódzkiego klubu piłkarskiego przez znanego producenta materiałów budowlanych. W toku spotkania ustalono, że firma z bocianem zostanie oficjalnym sponsorem ŁKS. Począwszy od rundy wiosennej piłkarze łódzkiego klubu będą wychodzić na murawę w koszulkach z logiem ATLASU. Zarówno prezes ATLASA, Roman Rojek, jak i prezes ŁKS, Antoni Ptak, zachowali wstrzemięźliwość co do szczegółów umowy i nie zgodzili się na ujawnienie wysokości kwoty, jaką ATLAS zasili kasę ŁKS-u. Oficjalna umowa sponsorska zostanie podpisana w najbliższy piątek, 16 stycznia, w Łodzi. " Podpisała -- Anna Zbierska, dyrektor ds. public relations firmy "Atlas".

* * *

Firma "Atlas" 4 grudnia ubiegłego roku przysłała podobne pismo, tyle że zamiast Antoniego Ptaka występował w nim Andrzej Pawelec, były już prezes Widzewa Łódź. Jest jeszcze druga różnica. W piśmie z 4 grudnia wogóle nie było mowy o pieniądzach, teraz jest mowa. Pani dyrektor pisze, że prezes jej firmy zachował wstrzemięźliwość w określeniu, jaką kwotę przekaże do ŁKS.