logo archiwum

Autor S.T.S
Tytuł Były przyjaciel zapłaci
Podtytuł W środę 28. kolejka piłkarskiej I ligi
Data wydania 2001.05.22
Dział gazeta/Sport
Artykuł w ROL Były przyjaciel zapłaci


W środę 28. kolejka piłkarskiej I ligi

Były przyjaciel zapłaci

Na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu Wisła ma sześć punktów przewagi nad Legią. Jeśli wygra w środę z Amicą we Wronkach (w Krakowie zwyciężyła 4:0) - najprawdopodobniej zdobędzie tytuł mistrza. Jeśli nie, to jej mecz z Legią w Warszawie 9 czerwca będzie jednym z najciekawszych w lidze.

Piłkarze Wisły widocznie są bardzo pewni siebie, skoro nie walczyli o zwycięstwo w meczu z Orlenem. Jeżeli z Orlenem przegrała Wisła, to może i w środę przegra Legia, bo od kiedy w Orlenie nie ma trenera, drużyna zaczęła wygrywać.

Pogoń, mająca tyle samo punktów, co Legia, jedzie do Wodzisławia. Odra jeszcze nie jest pewna pozostania w lidze, ale gra bardzo niefrasobliwie. W sobotę straciła gola w 90. minucie spotkania w Zabrzu i zamiast trzech punktów zdobyła tylko jeden. Biegli twierdzą, że te punkty lada moment odzyska. Jeśli nie teraz, to 9 czerwca, w meczu z Amicą.

Być może Legia i Pogoń pogodziły się już z mistrzostwem Wisły, a Polonia i Zagłębie nie mają żadnych powodów, aby do tej rywalizacji się włączyć. Tym bardziej że Polonia może jeszcze zdobyć Puchar Polski, który da jej prawo gry o Puchar UEFA, a Zagłębie Lubin - Puchar Ligi, dający pieniądze. Żeby było ciekawiej, w finale rozgrywek o Puchar Ligi zmierzą się Zagłębie Lubin i Wisła. Pierwszy mecz 26 maja, rewanż 3 czerwca, a mecz ligowy tych samych zespołów - 13 czerwca.

W świetle tego wszystkiego, w najbliższą środę najważniejszy będzie mecz Stomilu z Widzewem w Olsztynie. Widzew jeszcze w tym roku nie powinien spaść, tym bardziej że w sukurs prezesowi Andrzejowi Pawelcowi przyszedł nie po raz pierwszy Andrzej Grajewski. Wczoraj rano na stadion Widzewa przyjechali robotnicy, wynajęci przez firmę Siatmar, której klub winien jest około stu tysięcy złotych za ogrodzenie boiska. Ponieważ prezes Pawelec wypłacał te pieniądze z takim samym entuzjazmem jak piłkarzom, którzy już parokrotnie z tego powodu strajkowali, wynajęci robotnicy mieli rozpocząć demontaż ogrodzenia. Kiedy dowiedział się o tym mieszkający w Niemczech Grajewski, natychmiast obiecał uiścić należności w imieniu byłego przyjaciela. S.T.S.


28 kolejka I ligi. Środa, 23 maja.

Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin (16.00), Polonia Warszawa - Górnik Zabrze (17.15), GKS Katowice - Dyskobolia Groclin (17.00), Odra Wodzisław - Pogoń Szczecin (17,00), Stomil Olsztyn - Widzew Łódź (17.00), Orlen Płock - Legia Warszawa (17.30), Śląsk Wrocław - Ruch Radzionków (18.00, transmisja Canal+), Amica Wronki - Wisła Kraków (18.00, transmisja Canal+).