logo archiwum

Autor Waldemar Mazur
Tytuł Wizyta komornika
Podtytuł Widzew Łódź
Data wydania 1999.10.02
Dział gazeta/Sport


WIDZEW ŁÓDŹ

Wizyta komornika

Komornik w asyście policjantów dokonał w piątek zajęcia gotówki z wpływów za bilety z czwartkowego meczu o Puchar UEFA Widzew Łódź - Skonto Ryga. Przejął on z kasy klubu 20 tysięcy złotych.

Komornik działał na podstawie nakazu sądu z rygorem natychmiastowej wykonalności. Zajęta gotówka przeznaczona jest na poczet roszczeń wierzycieli Widzewa uznanych przez sąd. Wierzyciele ci to Mirosław S. (były piłkarz Widzewa) i jego małżonka. Pośredniczyli oni w zawarciu przez łódzki klub kontraktu sponsorskiego z "Wólczanką" i zgodnie z zawartą umową należało im się za to 20 procent od wartości kontraktu, tj. 100 tys. zł. Po naliczeniu karnych odsetek sąd podniósł tę kwotę do 180 tys. zł i nakazał Widzewowi wypłacenie jej wierzycielom - Mirosławowi S. i jego małżonce. Wczoraj odzyskali oni więc 1/9 należnej im gotówki.

Jak twierdzi prezes Widzewa Andrzej Pawelec (znajduje się on w ścisłej czołówce ostatniego rankingu tygodnika "Wprost" najbogatszych Polaków), długi Widzewa sięgają ok. 4 milionów złotych. W.M., PAP