logo archiwum

Autor Krzysztof Guzowski
Tytuł Wrócił Sobolewski
Data wydania 1998.01.09
Dział gazeta/Sport


FUTBOL

Pawelec nie jest już prezesem zarządu Sekcji Piłki Nożnej Widzew S. S. A.

Wrócił Sobolewski

W czwartek na posiedzeniu Rady Nadzorczej Sekcji Piłki Nożnej Widzew S. S. Aw Łodzi przyjęto rezygnację Andrzeja Pawelca z funkcji prezesa zarządu i powołano na to stanowisko Ludwika Sobolewskiego, który był prezesem klubu w latach 70. i 80.

Pawelec przysłał PAP oświadczenie, w którym napisał m. in. : "Po bardzo długich wahaniach postanowiłem ustąpić z funkcji prezesa zarządu Sekcji Piłki Nożnej Widzew S. S. A. Doszedłem do wniosku, że aspiracje Widzewa, który jak zwykle mierzy w ysoko, nie pozwalają już dłużej na łączenie tej funkcji z prowadzonymi przeze mnie interesami. Mimo wielu niepochlebnych publikacji i wypowiedzi, które ostatnio pojawiły się w mediach, uważam, że nie zostawiam po sobie spalonej ziemi. W czasie mojej prezesury Widzew dwukrotnie zdobył mistrzostwo Polski. Widzew jako druga polska drużyna zagrał w Lidze Mistrzów. Po rundzie jesiennej jest liderem tabeli. Życzę mojemu następcy co najmniej takich samych sukcesów. Ja ze swojej strony obiecuję pomoc, bo nadal pozostaję widzewiakiem i udziałowcem spółki. Władzę w spółce przekazuję w najbardziej godne ręce, twórcy potęgi klubu i mojego wielkiego nauczyciela Ludwika Sobolewskiego. Z nowym prezesem ustaliłem już, że będę pomagał spółce, działając w jej Radzie Nadzorczej. "

W ciągu pięciu dni Andrzej Pawelec stracił więc w Widzewie wszystkie funkcje. 4 stycznia zarząd RTS Widzew pozbawił go funkcji prezesa klubu, nominując na to stanowisko Jacka Dzieniakowskiego. Wczoraj Pawelec przestał być prezesem spółki finansującej Wi-